Puhastusteenindaja-juhendaja (tase 4) ettevalmistus puhastustööde juhiks

Koht: Tercare koolituskeskus, Metsa 1, Põlva
Aeg: 08.10. – 21.11.2024
Maht: 70 ak tundi (50 kontakttundi), 2 EKAP
Hind: Osalejale tasuta, kaasrahastatakse ESF ja Eesti riigi vahenditest “Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine” meetme raames haridus- ja teadusministri 09.05.2024 käskkirja nr 1.1-2/24/119 alusel.
Koolitaja: Juta Mõts
– Puhastusteenindaja II (EKR, tase 4) kutsetunnistuse nr 084017; Täiskasvanute koolitaja, tase 6, kutsetunnistuse nr 190397; Umapuhastus OÜ, juhatuse liige
Koolitusjuht: Eda Gross, tel. 5346 1209, eda.gross@aianduskool.ee

Sihtrühm

Puhastustööde juhid ja koduteenindust pakkuvad väikeettevõtete juhid, kinnisvara korrashoiuga tegelevad isikud, majandusjuhatajad.
Eelistatud on tasemehariduseta ja aegunud oskustega täiskasvanud. Vabade kohtade olemasolul saavad osaleda ka teised.
Õppe alustamise nõuded: Algteadmised puhastusteenindusest.

Koolituse läbinu:

• Märkab mustust ja määratleb koristusvajaduse ning -meetodid lähtudes mustusest, pinnakattest ja soovitud puhtusetasemest.
  • Määratleb vajalikud koristustarvikud, -ained, -masinad lähtudes nii  keskkonnasäästlikkusest kui mustuse liigist ja pinnakattest.
  • Koostab koristusplaani.
  • Juhendab puhastusteenindajaid töötama aseptiliselt ja ergonoomiliste töövõtetega.
  • Hindab koristustööde kvaliteeti, oskab kasutada EVS 914 Koristustööde kvaliteedistandardit.
  • Lähtub koristustööde arendamisel keskkonnakaitse ja jäätmekäitluse nõuetest.
  • Oskab suhelda olemasoleva ja uute klientidega arvestades vajadusi.
  • Teab digilahendusi koristusvaldkonnas (nt. nutitelefon, robottolmuimeja, Optiqo kvaliteedikontroll).

A: Teoreetiline õpe: (kokku 32h)

1. Puhastusteenindaja põhitõed – mustus, selle liigid (2 tundi),
  2. Koristusained, liigitus. Vee osatähtsus koristuses. Keskkonda säästvad koristusained ja nende kasutamine sh tootekaardid (4 tundi),
  3. Erinevad puhastustarvikud ja -masinad, nende kasutamine ja hooldus (4 tundi),
  4. Koristusmeetodid- kasutamine vastavalt määrdumisastmetele (2 tundi),
  5. Erinevad pinnakattematerjalid, nende hooldamine (4 tundi),
  6. Ergonoomilised töövõtted, tööohutus, isikukaitsevahendid (2tundi),
  7. Erinevate ruumide koristamine, koristusjuhendite koostamine lähtuvalt kliendi ootustest ja kokkulepetest (4 tundi),
  8. Koristustööde kvaliteedi kokkuleppimine, standard EVS 914 – tutvustamine, Optiqo (4 tundi),
  9. Jäätmekäitlus (2 tundi),
  10. Suhtlemine klientidega – kokkulepete sõlmimine, probleemide lahendamine (4 tundi)

B: Praktiline õpe: (kokku 18h)

1. Ergonoomilised töövõtted –– (4 tundi),
  2. Erinevate ruumide koristamine – (8 tundi),
  3. Koristusjuhendi koostamine, sobivate koristustarvikute valik ja vajadus. – (4 tundi)
  4. Iseseisvate tööde hindamine ja tagasisidestus (2h)

C: Iseseisev töö: (kokku 20h)

1. „Koristamise käsiraamat“ Puhastusekspert 2022– läbitöötamine, videote vaatamine.
  2. Koristusjuhendi koostamine juhendi ja läbitöötatud kirjanduse põhjal.

Koolitustasus ei sisaldu majutus ega toitlustus. Koolituskeskusest ca 1 km kaugusel on avalikud toitlustusasutused ja toidukauplus.

Kursusel osaleja isikuandmete kogumise aluseks on haridus- ja teadusministri määrused 18.09.2013.nr.33 ja 19.06.2015 nr.27. Kursusel osalemise avalduse esitamisega (nii veebivormi kui ka suuliselt kohapeal, telefoni ja e-posti teel) kinnitate, et lubate enda andmeid, mis on käesoleva kursuse käigus kogutud, edastada Haridusministeeriumile statistika tegemiseks ja kasutada tagasisideküsitluste läbiviimiseks. Kool on kohustatud säilitama osaleja isikuandmeid vastavalt Perioodi 2021–2027 Euroopa Liidu ühtekuuluvus- ja siseturvalisuspoliitika fondide rakendamise seadusele 5 aastat.

NB! Alloleva registreerimisvormi täitmise ja edastamisega kinnitate, et olete tutvunud  õppekava ja täienduskoolituse õppekorraldusega, sh olete teadlik, et vastavalt õppekorralduse punktidele 1.7.3 ja 1.7.5 säilib kursusele kohale ilmumata jätmise ja katkestamise korral täiemahuline koolituskoha maksumuse kompenseerimise kohustus.

Kursusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, sest kohtade arv on piiratud. Registreerimine kursusele lõpetatakse 7 tööpäeva enne koolituse algust või õppegrupi täitumisel. Grupi mittetäitumisel jätab Räpina Aianduskool endale õiguse kursuse algust edasi lükata või kursus ära jätta.
Registreerumisvormi edastamine ei garanteeri kohta õppegrupis. Kursusehuviliste nimekirja lisamise alus on korrektselt täidetud registreerimisvorm ja kuulumine sihtgruppi. Konkursi tekkimise korral otsustatakse õppegruppi pääsemine “Põhjenduse” lahtris oleva motivatsioonikirjelduse põhjal. Koolitusjuht võtab teiega enne kursuse algust e-posti teel ühendust!

View Organizer Website

Tercare Koolituskeskus