Lillekasvatus algajale

Hind: 180€
Koolituse läbiviijad: Merike Aomets, Räpina Aianduskooli kutseõpetaja

Sihtrühm

Algajad lillekasvatuse huvilised, aiandusliku hariduseta inimesed, abi- ja hobiaednikud.
Koolituse alustamise nõuded: arvutioskus algtasemel ja algteadmised taimedest.

Koolituse läbinu

• teab ja mõistab lillekasvatuse põhitõdesid ning oskab neid rakendada lillede edukaks kasvatamiseks ja hooldamiseks;
  • koostab omandatud teadmiste ja praktiliste kogemuste põhjal lillede kasvatamise hooldusplaani;
  • arvestab lillede kasvatamisel lillede kasvunõuetega;

A: Auditoorne ja praktiline õpe (8h)
1. Sissejuhatus lillekasvatuse maailma: Lillede olemus.
2. Lillede valik ja planeerimine: Tänapäeval enamkasvatatavad lilled.
3. Lillede valimine vastavalt kasvutingimustele ja hooldusele.
4. Amplis kasvatatavad lilled, lillekastides kasvatatavad lilled
5. Kastmine ja väetamine, sobiva väetise leidmine, sobivad väetiskogused
6. Lillede erivajadused kasvufaaside järgi.
7. Lillede kahjustajad. Ennetusmeetmed ja tõrje võimalused.
8. Lillede istutamise ajad ja hooldamine.
9. Paljundamine ja hooldamine: Taimehooldusplaan. Lillede paljundamise erinevad meetodid: generatiivne ja vegetatiivne paljundamine. Hooldustööd lillede kasvatamisel.
10. Taimehooldusplaani koostamine juhendi läbiarutamine.

B: Praktiline õpe (10h)
1. Praktilised tegevused lillede generatiivsel paljundamisel
2. Lillede vegetatiivse paljundamise võtted
3. Lillede (istutamise ajad) hooldustööd.

C: Iseseisev töö (8 h)
Taimehooldusplaani koostamine (hooldusplaan koostatakse 3-4 lille kohta vastavalt juhendile)

Hindamismeetod: kaheosaline arvestus, mis koosneb:
a) Vabal valikul 3-4 liigi kasvatus- ja hooldusplaani koostamine.
b) Test.
Koolituse edukalt lõpetajale väljastatakse täienduskoolituse tunnistus.

Kursusel osaleja isikuandmete kogumise aluseks on haridus- ja teadusministri määrused 18.09.2013.nr.33 ja 19.06.2015 nr.27. Kursusel osalemise avalduse esitamisega (nii veebivormi kui ka suuliselt kohapeal, telefoni ja e-posti teel) kinnitate, et lubate enda andmeid, mis on käesoleva kursuse käigus kogutud, Räpina Aianduskoolil kasutada statistika tegemiseks ja tagasisideküsitluste läbiviimiseks.

Kursusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, sest kohtade arv on piiratud. Registreerimine kursusele lõpetatakse hiljemalt 5 tööpäeva enne koolituse algust või õppegrupi täitumisel.
Alloleva registreerimisvormi täitmise ja edastamisega kinnitate, et olete tutvunud täienduskoolituse õppekorralduse ja kursuse õppekavaga.

Lisainfo koolitusjuhilt tel: 56671936 või koolitus@aianduskool.ee Grupi mittetäitumisel on Räpina Aianduskoolil õigus kursuse algust edasi lükata või kursus ära jätta.

Registreerumisvormi edastamine ei garanteeri kohta õppegrupis. Kursusehuviliste nimekirja lisamise alus on korrektselt täidetud registreerimisvorm. Mh väljad on kohustuslikud ja kui maksja andmeid ei ole sisestatud, koostatakse arve eraisikule. Õppegruppi arvamine toimub avalduste laekumise järjekorras, koha õppegrupis tagab ettemaksuarve tasumine. Koolitusjuht võtab teiega enne kursuse algust veel ühendust!
Vabu kohti veel 11

Algus: