Katmikala- ja avamaatootmise automatiseerimine

Koht: Räpina Aianduskool, Aianduse 6, Räpina
Aeg: sügis 2024
Maht: 35 ak h (24 kontakttundi), 1 EKAP
Hind: Osalejale tasuta, kaasrahastatakse ESF  ja Eesti riigi vahenditest “Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine” meetme raames haridus- ja teadusministri 09.05.2024 käskkirja nr 1.1-2/24/119 alusel.
Koolitaja: Tamar Nassar TaMi Automatics tegevjuht, Räpina Aianduskooli kasvuhoonesimulaatori projektipartner.

Põllumajandus- ja aiandustootjad. Eelistatud on erialase tasemehariduseta täiskasvanud, keskhariduseta täiskasvanud ja aegunud oskustega täiskasvanud.

Õpiväljund

Kursuse läbinu

• Valib ja rakendab erinevaid andureid substraadi, kliima ja taimede seireks ning analüüsib kogutud andmeid otsuste tegemiseks.
  • Omab teadmised kliimakontrolli süsteemidest, hüdropoonikast, akvapoonikast.
  • Mõistab täppispõllumajanduse kontseptsioone ja rakendab täppisviljelusmeetodeid ressursikasutuse optimeerimiseks.

Õppesisu

A: Auditoorne õpe (24 tundi)

1. Sissejuhatus põllumajanduse automaatikasse
    • Põllumajanduse automaatika ülevaade: Ulatus, eelised ja väljakutsed.
    • Põllumajanduse automaatikas kasutatavad peamised tehnoloogiad: Andurid, robotid, tehisintellekt, IoT ja droonid.
  2. Andurid ja monitoorimissüsteemid
    • Põllumajanduses kasutatavate andurite tüübid: Substraadi, kliima ja taimede andurid.
    • Andmete kogumine ja haldamine: Andmete kogumise, salvestamise ja analüüsimise tehnikad.
    • Kaugseire ja satelliidipildid: Täppispõllumajanduses kasutamine.
  3. Asjade interneti (IoT) kasutamine põllumajanduses
    • IoT Süsteemid ja arhitektuur: IoT süsteemide disain ja rakendamine põllumajanduses.
    • Nutikad põllumajanduslahendused: IoT kastmiseks, väetamiseks ja keskkonna kontrolliks.
    • Turvalisus ja privaatsus: Põllumajandusandmete terviklikkuse ja konfidentsiaalsuse tagamine.
  4. Automaatika kasvuhoone tootmises
    • Kliimakontrolli süsteemid: Automaatsed süsteemid temperatuuri, niiskuse ja valguse juhtimiseks.
    • Hüdropoonika ja Akvapoonika: Automaatika mullata kasvatamise süsteemides.
  5. Põllutööde automaatika
    • Täppispõllumajandus: Täppisviljelusmeetodite rakendamine optimaalse ressursikasutuse saavutamiseks.
    • Automaatne põllu jälgimine: AI ja IoT kasutamine reaalajas põlluolukorra jälgimiseks.
    • Säästva põllumajanduse praktikad: Automaatika kasutamine säästvas põllumajanduses.
  6. Majanduslik- ja keskkonnamõju
    • Kulu-tulu analüüs: Automaatikatehnoloogiate majandusliku elujõulisuse hindamine.
    • Keskkonnasäästlikkus: Keskkonnamõju ja eeliste hindamine.
    • Sotsiaalsed ja eetilised kaalutlused: Tööjõu, eetiliste ja ühiskondlike mõjude käsitlemine.
  7. Juhtumiuuringud ja praktilised rakendused
    • Edukad loonäited: Erinevates põllumajandusseadetes rakendatud automaatikalahenduste analüüs.
    • Tööstuse suundumused ja tulevikuväljavaated: Uute tehnoloogiate uurimine ja nende potentsiaalne mõju.

C: Iseseisev töö (11 tundi)

Projektitöö: Kasvuhoone või põllutööde stsenaariumi automaatikasüsteemi kavandamine ja simuleerimine.

Koolitustasus ei sisaldu majutus ega toitlustus. Koolipäevadel on võimalik einestada kooli sööklas lisatasu eest. Koolimajast 1 km kaugusel on avalikud toitlustusasutused ja toidukauplus. Majutuse võimalus lisatasu eest kooli õpilaskodus, Nooruse 1, Räpina, kui on kohti. Majutuskoha broneerib soovija ise tel.; 5333 3554, tööpäevadel: E-N kell 9.00 – 19.00 ja R kell 8.00 – 17.00. Broneerimisel öelda kursuse nimetus, millel osalete.

Kursusel osaleja isikuandmete kogumise aluseks on haridus- ja teadusministri määrused 18.09.2013.nr.33 ja 19.06.2015 nr.27. Kursusel osalemise avalduse esitamisega (nii veebivormi kui ka suuliselt kohapeal, telefoni ja e-posti teel) kinnitate, et lubate enda andmeid, mis on käesoleva kursuse käigus kogutud, edastada Haridusministeeriumile statistika tegemiseks ja kasutada tagasisideküsitluste läbiviimiseks. Kool on kohustatud säilitama osaleja isikuandmeid vastavalt Perioodi 2021–2027 Euroopa Liidu ühtekuuluvus- ja siseturvalisuspoliitika fondide rakendamise seadusele 5 aastat.

Kursusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, sest kohtade arv on piiratud. Registreerimine kursusele lõpetatakse 10 tööpäeva enne koolituse algust või õppegrupi täitumisel. Lisainfo koolitusjuhilt tel: 5346 1209 või koolitus@aianduskool.ee Grupi mittetäitumisel jätab Räpina Aianduskool endale õiguse kursuse alguse edasi lükkamiseks.
NB! Alloleva registreerimisvormi täitmise ja edastamisega kinnitate, et olete tutvunud kursuse õppekava ja täienduskoolituse õppekorraldusega.
Registreerumisvormi edastamine ei garanteeri kohta õppegrupis. Kursusehuviliste nimekirja lisamise alus on korrektselt täidetud registreerimisvorm ja kuulumine sihtgruppi. Konkursi tekkimise korral otsustatakse õppegruppi pääsemine “Põhjenduse” lahtris oleva motivatsioonikirjelduse põhjal. Koolitusjuht võtab teiega enne kursuse algust e-posti teel ühendust!