Viinapuude sügislõikus

Aeg: 07.11.2024
Maht: 6 ak tundi
Hind: 80 €
Koolitaja: Liisi Kont, Räpina Aianduskooli kutseõpetaja.
Koolitusjuht: Eda Gross, tel. 5346 1209, eda.gross@aianduskool.ee

Sihtrühm:

• Aednikud, kelle õpingutest on möödunud palju aastaid ja soovivad oma teadmisi värskendada.
  • Väikeettevõtjad, kellel puudub aiandusalane haridus, kuid soovivad või on alustanud viinamarjaistanduse rajamisega.
  • Hobiaednikud, kes soovivad kasvatada viinamarju.

1. Tunneb viinapuude morfoloogiat
  2. Valib viinapuude lõikamiseks sobiliku aja ja tööriistad
  3. Lõikab viinapuid vastavalt valitud kujundusstiilile
  4. Paljundab viinapuid pistokstega
  5. Säilitab pistoksad ületalve
  6. Hooldab pistokstest paljundatud taimi

A: Teoreetiline õpe (kokku 1h)

1. Viinapuude morfoloogia
  2. Viinapuude areng ja fenoloogia
  3. Sügislõikuse vajalikkus, korrektsed töövõtted ja –vahendid.

B: Praktiline õpe (kokku 5 h)

1. Viinapuude sügislõikus vastavalt valitud kujundusstiilile.
  2. Külmaõrnade viinapuusortide katmine talveks.
  3. Pistokste lõikamine ja mulda/ potti panemine.

NB! Alloleva registreerimisvormi täitmise ja edastamisega kinnitate, et olete tutvunud kursuse õppekava ja täienduskoolituse õppekorraldusega, sh olete teadlik, et vastavalt õppekorralduse punktidele 1.7.3 ja 1.7.5 säilib kursusele kohale ilmumata jätmise ja katkestamise korral täiemahuline koolitusarve tasumise kohustus.

Kursusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, sest kohtade arv on piiratud. Registreerimine kursusele lõpetatakse 5 tööpäeva enne koolituse algust või õppegrupi täitumisel. Lisainfo koolitusjuhilt. Räpina Aianduskoolil on õigus õppegrupi mittetäitumise korral toimumise aega edasi lükata või koolitus ära jätta.
Registreerumisvormi edastamine ei garanteeri kohta õppegrupis. Kursusehuviliste nimekirja lisamise alus on korrektselt täidetud registreerimisvorm. Koolitusjuht võtab teiega enne kursuse algust veel ühendust. Õppegrupi moodustab komisjon avalduste laekumise järjekorras! Andmed arve koostamiseks edastatakse raamatupidamisse peale seda, kui miinimumhulk huvilisi on registreerunud ja on kindel kursuse toimumine.

Õppegrupis vabu kohti : 12

Kuupäev: