Veebiturundus väikeettevõtjale

Koht:  Räpina Aianduskool, Aianduse 6, Räpina
Aeg: 10.10. – 15.11.2024
Maht: 70 ak tundi (62 kontakttundi), 2EKAP
Hind: Osalejale tasuta, kaasrahastatakse ESF ja Eesti riigi vahenditest “Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine” meetme raames haridus- ja teadusministri 09.05.2024 käskkirja nr 1.1-2/24/119 alusel.
Õppejõud:
Inga Talvis. Koolitajal on õpetaja kutse kunsti, käsitöö ja kodunduse erialal ning laialdane kogemus käsitööalaste koolituste ja õpitubade elluviimisel alates aastast 2008, praktik veebiturunduses ning veebiturunduse koolitusi läbi viinud alates 2015.aastast.
Koolitusjuht: Eda Gross, tel. 5346 1209, eda.gross@aianduskool.ee

Erialase tasemehariduseta ja/või keskhariduseta täiskasvanud ja/või aegunud oskustega inimesed, kellel on soov hakata ise enda tööandjaks  aga puuduvad oskused oma toodete/teenuste turundamiseks.

Koolituse alustamise nõuded: Arvutioskus algtasemel (OSKA kriteeriumite järgi); internetiühendusega isikliku arvuti kasutamise võimalus.

1. Oskab rakendada nüüdisaegseid tehnoloogilisi võimalusi turunduses ja müügis, s.h
    • loob ja haldab kodulehte/blogi ning kasutab neid turunduseesmärkidel,
    • loob ja haldab Facebooki ja Instagrami kontot, ning kasutab neid turunduseesmärkidel,
    • teeb oma toodete turundamiseks sotsiaalmeediasse ja kodulehele sobiva regulaarsusega ja pildimaterjaliga illustreeritud asjakohaseid sissekandeid ja loob väärtuslikku sisu.
  2. Oskab kujundada ja küljendada infomaterjali ning töödelda pildimaterjali, kasutades selleks sobivaid tarkvaralahendusi, s.h.
    • lavastab ja pildistab toote müüki toetavaid fotosid ja videosid,
    • loob vabavaraliste veebiprogrammide abil oma turunduseesmärkidele vastavaid reklaammaterjale, plakateid, kuulutusi jms.

Õppesisu

A: Teoreetiline õpe (31h)

1. Turunduse alused ja turundustööriistad (4 tundi),
  2. toote lugu turunduses (3 tundi),
  3. väärtust loov sisuturundus (3 tundi),
  4. sotsiaalmeedia
    • Facebook (4 tundi),
    • Instagram (2 tundi),
  5. fotode tegemine ja kasutamine turunduseesmärkidel (4 tundi),
    • toodet toetav foto
    • pildistamise põhialused (tehnika, põhiterminid: ava, säri, ISO, valgebalanss)
    • pildikompositsiooni põhimõtted
  6. Videote tegemine ja kasutamine turunduseesmärkidel (4 tundi),
    • Turundusvideo
    • filmimise põhialused (tehnika, vahendid, võimalused)
    • montaaž
  7. pildi- ja videotöötluse alused ja lihtsamate turundusmaterjalide kujundamine vabavaraliste veebiprogrammide abil (3 tundi)
    • foto- va videotöötlus
    • failivormingud
    • piltide salvestamine
    • vabavara piltide töötlemiseks
    • üldised töötluspõhimõtted

B: Praktiline õpe (31h)

1. Turunduse alused (2 tundi),
  2. toote lugu turunduses (2 tundi),
  3. väärtust loov sisuturundus (3 tundi),
  4. Facebooki ettevõtte-lehe loomine ja postituste tegemine (5 tundi),
  5. Instagram ja väärtust loovad postitused (3 tundi),
  6. kodulehe/blogi loomine (Bloggeris, WordPressis) ja postituste tegemine (4 tundi),
    • koduleht ja blogimine
    • kodulehe sisuloome
    • kodulehe loomine Bloggeris
    • kodulehe loomine WordPressis
    • blogi arendamine ja asjakohaste sissekannetega täiendamine
  7. fototöötlus (4 tundi),
  8. kujundamine (4 tundi).
  9. video ja videotöötlus (4 tundi)

C: Iseseisev töö:

1. Facebooki konto arendamine ja asjakohaste sissekannetega täiendamine (2 tundi),
  2. blogi arendamine ja asjakohaste sissekannetega täiendamine (3 tundi),
  3. foto tegemine ning selle põhjal oma turundusmaterjalide kujundamine (3 tundi)

Lisateave

Koolitustasus ei sisaldu majutus ega toitlustus. E-R on võimalik einestada kooli sööklas lisatasu eest. Majutuse võimalus lisatasu eest kooli õpilaskodus, Nooruse 1, Räpina, kui on kohti. Majutuskoha broneerib soovija ise tel.; 5333 3554, tööpäevadel: E-N kell 9.00 – 19.00 ja R kell 8.00 – 17.00. Broneerimisel öelda kursuse nimetus, millel osalete.

Kursusel osaleja isikuandmete kogumise aluseks on haridus- ja teadusministri määrused 18.09.2013.nr.33 ja 19.06.2015 nr.27. Kursusel osalemise avalduse esitamisega (nii veebivormi kui ka suuliselt kohapeal, telefoni ja e-posti teel) kinnitate, et lubate enda andmeid, mis on käesoleva kursuse käigus kogutud, edastada Haridusministeeriumile statistika tegemiseks ja kasutada tagasisideküsitluste läbiviimiseks.

NB! Alloleva registreerimisvormi täitmise ja edastamisega kinnitate, et olete tutvunud kursuse õppekava ja täienduskoolituse õppekorraldusega, sh olete teadlik, et vastavalt õppekorralduse punktidele 1.7.3 ja 1.7.5 säilib kursusele kohale ilmumata jätmise ja katkestamise korral täiemahuline koolituskoha maksumuse kompenseerimise kohustus.

Kursusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, sest kohtade arv on piiratud. Registreerimine kursusele lõpetatakse 7 tööpäeva enne koolituse algust või õppegrupi täitumisel. Grupi mittetäitumisel jätab Räpina Aianduskool endale õiguse kursuse algust edasi lükata või kursus ära jätta.
Registreerumisvormi edastamine ei garanteeri kohta õppegrupis. Kursusehuviliste nimekirja lisamise alus on korrektselt täidetud registreerimisvorm ja kuulumine sihtgruppi. Konkursi tekkimise korral otsustatakse õppegruppi pääsemine “Põhjenduse” lahtris oleva motivatsioonikirjelduse põhjal. Koolitusjuht võtab teiega enne kursuse algust e-posti teel ühendust!

View Organizer Website