Väheväärtusliku põllumaa metsastamine

Koht: Metsa talu, Ihamaru küla, Kanepi vald, Põlvamaa
Aeg: 10.09. – 13.09.2024
Maht: 35 ak h, 1 EKAP
Hind: Osalejale tasuta, kaasrahastatakse ESF ja Eesti riigi vahenditest “Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine” meetme raames haridus- ja teadusministri 09.05.2024 käskkirja nr 1.1-2/24/119 alusel.
Juhendaja: Urmas Roht, Eesti Põllumajanduse Akadeemia, 1982, Metsamajanduse insener. Töökogemus RMK looduskaitse osakonna juhatajana; AS Lemeks, puiduvarumise osakonna juhatajana, 5 aastat metsanduses tegutsenud eraettevõtte omanikuna; Rohu Taimeaia peremees.
Koolitusjuht: Elina Oeselg, 56 671 936, elina.oeselg@aianduskool.ee

Koolitus on mõeldud põllumajandusettevõtjatele, maatulundusmaa sihtotstarbega maad omavatele väiketootjatele.

• Tunneb peamisi metsapuid ja nende bioloogilisi nõudmisi;
  • Orienteerub, millise puuliigi kasvatamine on kliimamuutuse tingimustes tema väheväärtuslikul põllumaal kõige otstarbekam;
  • Teab, millised on olulisemad tööd uue metsapõlve kasvatamisel;
  • Teab metsaseemnevaruga seotud õigusakte ja metsataimekasvatuse nõudeid;
  • Koostab agrotehnilise plaani metsapuude kasvatamiseks;
  • Valib õige tehnika ja töövõtted metsastamise teostamiseks.

NB! Osalejal tuleks kaasa võtta kindlasti töökindad ja vastavalt ilmale tööriided ja -jalanõud, sest praktiline tegevus toimub väljas!

Lisateave: Koolitustasus ei sisaldu majutus ega toitlustus. Koolituskohas on õppepäevadel võimalus lisatasu eest einestada (kohv, lõunasöök).

Kursusel osaleja isikuandmete kogumise aluseks on haridus- ja teadusministri määrused 18.09.2013.nr.33 ja 19.06.2015 nr.27. Kursusel osalemise avalduse esitamisega (nii veebivormi kui ka suuliselt kohapeal, telefoni ja e-posti teel) kinnitate, et lubate enda andmeid, mis on käesoleva kursuse käigus kogutud, edastada Haridusministeeriumile statistika tegemiseks ja kasutada tagasisideküsitluste läbiviimiseks. Kool on kohustatud säilitama osaleja isikuandmeid vastavalt Perioodi 2021–2027 Euroopa Liidu ühtekuuluvus- ja siseturvalisuspoliitika fondide rakendamise seadusele 5 aastat.

NB! Alloleva registreerimisvormi täitmise ja edastamisega kinnitate, et olete tutvunud  õppekava ja täienduskoolituse õppekorraldusega, sh olete teadlik, et vastavalt õppekorralduse punktidele 1.7.3 ja 1.7.5 säilib kursusele kohale ilmumata jätmise ja katkestamise korral täiemahuline koolituskoha maksumuse kompenseerimise kohustus.

Kursusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, sest kohtade arv on piiratud. Registreerimine kursusele lõpetatakse 7 tööpäeva enne koolituse algust või õppegrupi täitumisel. Grupi mittetäitumisel jätab Räpina Aianduskool endale õiguse kursuse algust edasi lükata või kursus ära jätta. Registreerumisvormi edastamine ei garanteeri kohta õppegrupis. Kursusehuviliste nimekirja lisamise alus on korrektselt täidetud registreerimisvorm. Koolitusjuht võtab teiega enne kursuse algust e-posti teel ühendust.

Õppegrupis vabu kohti: 15

Rohu Taimeaed