Taimekaitse täienduskoolitus professionaalsele taimekaitsevahendi kasutajale

september 30 - detsember 10

Koht: VEEBIS, MS Teams keskkonnas
Toimumise aeg:
1. õppegrupp – K,  9.oktoober algusega kell 9.00
2. õppegrupp  –
E, 9.detsember algusega kell 9.00
Maht tundides: 12 ak tundi
Õppe keel: eesti keel
Hind: 85 €
Koolitajad: Tairi Kruusma, Mart Kiisküla
Koolitusjuht: Eda Gross, 53461209, eda.gross@aianduskool.ee

Sihtrühm: Põllumajandus- ja metsandussektoris hõivatud isikud. Taimekaitse täienduskoolitusel saavad osaleda taimekaitsetöödega tegelevad inimesed, kelle taimekaitse tunnistus EI OLE veel aegunud! Taimekaitsetunnistuse kehtivust saad kontrollida SIIT. Kui tunnistuse kehtivus on juba lõppenud, saate uue tunnistuse kui läbite taas aluskoolituse.

Õppe alustamise ja eduka läbimise tingimusteks on:

• arvutialased oskused tavakasutaja tasemel,
  • igal osalejal koolitusel vajalik töökorras kaamera, mikrofoni ja kõlaritega arvuti,
  • eesti keele oskus vähemalt B1 tasemel,
  • digiallkirjastamise võimalus ning dokumentide digiallkirjastamise oskus (ID kaardi või Mobiil-IDga),
  • registreerumisel edastada osaleja isiklik  telefoni number ja e-posti aadress (mitte ametikoha/ettevõtte oma).

Koolituse läbinu:

• Teab ja oskab rakendada kehtivaid taimekaitsealaseid õigusakte;
  • teab turule lubatud taimekaitsevahendeid ning kasutab ja hoiustab neid ohutult;
  • eristab taimekultuuride kahjustajaid, umbrohte ja nende tõrjevõimalusi, sh. integreeritud taimekaitse;
  • valmistab nõuetekohaselt, ohutult taimekaitseseadme tööks ette;
  • arvutab taimekaitsevahendi töölahuse kulunormi lähtuvalt pihustitest, liikumiskiirusest, töörõhust, ilmastikust jne;
  • on teadlikum ja kogenum taimekaitsevahendite ohutul kasutamisel.

Käesoleva koolituse õppekava koostamise alus on Põllumajandusministeeriumi määrus 18.11.2013 nr.67 „ Taimekaitsekoolituse programmi, taimekaitsekoolitusel käsitlevate teemade ja koolituse kestuse nõuded“.

Taimekaitsevahendi valdkond:
1. Kehtivad taimekaitsealased riigisisesed, Euroopa Liidu ja rahvusvahelised õigusaktid; taimekaitsevahendite turustamisele, hoidmisele ja kasutamisele esitatavad nõuded
2. Integreeritud taimekaitse põhimõtted
3. Ülevaade turule lastud taimekaitsevahenditest, nende liigitamine kasutusotstarbe, toimemehhanismi, toimespektri ja ohuklasside järgi ning sobiva taimekaitsevahendi valiku põhimõtted.
4. Ohutusnõuded taimekaitsevahendi kasutamisel, keskkonnaohutus, sealhulgas riskid sihtrühmavälistele taimedele, kasulikele putukatele, elusloodusele, bioloogilisele mitmekesisusele, joogiveele, valgaladele, kaitsealadele ning asjakohased meetmed nende riskide vähendamiseks.
5. Ebaseaduslik taimekaitsevahend, sellest tulenevad riskid ning meetodid sellise toote tuvastamiseks.
6. Kultuurtaimede kahjustajad ja nende tõrjevõimalused.
7. Taimekaitsevahendi pakend ja märgistus.
8. Taimekaitsevahendi tühja pakendi, pesuvee, pritsimislahuse ning taimekaitsevahendi jääkide käitlemine

II Taimekaitseseadme valdkond:
1. Taimekaitseseadmete tüübid ja taimekaitseseadmete kasutamise võtted, ettevalmistamine tööks ning tehniline kontroll.
2. Ohutusnõuded taimekaitseseadme kasutamisel, puhastamisel, hooldamisel ning hoidmisel. Taimekaitseseadmete toimimise tehniline kontroll.
3. Taimekaitsevahendi töölahuse valmistamine ja kulunormi arvestamine.

III Tööohutuse valdkond
1. Taimekaitsevahendi mürgistuse sümptomid ja esmaabivõtted
2. Isikukaitsevahendid ja nende praktiline kasutamine
3. Töötervishoiu ja tööohutuse nõuded

Taimekaitse koolitus lõpeb eksamiga. Eksam on testi vormis.
Hindamine on mitteeristav: arvestatud, mittearvestatud. Koolitusel osalenule ja edukalt eksami sooritanule väljastatakse Räpina Aianduskooli täienduskoolituse tunnistus, mille alusel väljastab Põllumajandus- ja Toiduamet vastava sihtgrupi taimekaitsetöötaja tunnistuse.

Räpina Aianduskool on Eesti Töötukassa koostööpartner.

NB! Alloleva registreerimisvormi täitmise ja edastamisega kinnitate, et olete tutvunud kursuse õppekava ja täienduskoolituse õppekorraldusega, sh olete teadlik, et vastavalt õppekorralduse punktidele 1.7.3 ja 1.7.5 säilib kursusele kohale ilmumata jätmise ja katkestamise korral täiemahuline koolitusarve tasumise kohustus.

Kursusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, sest kohtade arv on piiratud. Registreerimine kursusele lõpetatakse 5 tööpäeva enne koolituse algust või õppegrupi täitumisel. Lisainfo koolitusjuhilt. Räpina Aianduskoolil on õigus õppegrupi mittetäitumise korral toimumise aega edasi lükata või koolitus ära jätta.
Registreerumisvormi edastamine ei garanteeri kohta õppegrupis. Kursusehuviliste nimekirja lisamise alus on korrektselt täidetud registreerimisvorm. Mh kui maksja andmeid (nt kui arve saajaks on ettevõte) ei ole korrektselt sisestatud, koostatakse arve eraisikule.
Koolitusjuht võtab teiega enne kursuse algust veel ühendust.  Andmed arve koostamiseks edastatakse raamatupidamisse peale seda, kui miinimumhulk huvilisi on registreerunud ja on kindel kursuse toimumine. Koha õppegrupis tagab ettemaksuarve tasumine.

Algus:
Lõpp: