Ringmajanduse koolitus aianduse ja põllumajanduse toidutootjale

september 19 - detsember 6

Koht: Räpina Aianduskool, Aianduse 6, Räpina
Aeg: 19.09. – 06.12.2024
Maht: 142 ak h (112 kontakttundi), 4 EKAP
Hind: Osalejale tasuta, rahastatakse Euroopa Liidu taasterahastu NextGenerationEU vahenditest “Roheoskused ettevõtete rohepöörde toetamiseks” meetme raames haridus- ja teadusministri 09.05.2024 käskkirja nr 1.1-2/24/119 alusel.

Koolitaja: Räpina Aianduskooli keskkonnakaitse eriala õpetajad ja välislektorid.

Tegevad ja tegevust alustavad väiketoidutootjad.

Õpiväljund

Kursuse läbinu koostab ettevõtte ringmajanduslikku analüüsi ja teeb ettepanekuid edasiste arenguvõimaluste kohta antud teemal.

Õppesisu

A: Auditoorne- ja praktiline õpe

I moodulis käsitletavad teemad: 20 tundi (12 tundi teooriat + 8 tundi praktilist õpet)

• Sissejuhatus koolitusse.
  • Ülevaade Eesti (Põlvamaa) keskkonna seisundist ja keskkonnakaitse korraldusest.
  • Kliimamuutuse olemus ja sellest tulenevad mõjud.
  • Ringmajanduse põhimõtted ja olemus, ringmajanduse vajalikkus ettevõtjale.

II moodulis käsitletavad teemad: 32 tundi (22 tundi teooriat + 10 tundi praktilist õpet)

• Ringmajanduse rakendamine põllumajanduses. Põhirõhk aiandusel ja mullateadusel.
  • Tootmisalaste uuringute võimalused.

III moodulis käsitletavad teemad: 60 tundi (36 tundi teooriat + 24 praktilist õpet)

• Mida teeb EL ja Eesti ringmajanduse saavutamiseks?
  • Ringmajanduse ärimudelid.
  • Ülevaade keskkonnajuhtimisest, looduskeskkonna ja säästva arengu indikaatoritest, keskkonnamõjude hindamisest.
  • Jäätmemajandus.

B: Iseseisev töö (30 tundi)

SWOT analüüsi koostamine oma ettevõttele oma tegevuspiirkonna keskkonna- ja ettevõtlustingimustest lähtuvalt (10 tundi).
Oma ettevõtte ringmajanduslik analüüs ja ettepanek edasiste arenguvõimaluste kohta antud teemal oma või mõne muu sarnase ettevõtte kohta (20 tundi).

Koolitustasus ei sisaldu majutus ega toitlustus. Koolipäevadel on võimalik einestada kooli sööklas lisatasu eest. Koolimajast 1 km kaugusel on avalikud toitlustusasutused ja toidukauplus. Majutuse võimalus lisatasu eest kooli õpilaskodus, Nooruse 1, Räpina, kui on kohti. Majutuskoha broneerib soovija ise tel.; 5333 3554, tööpäevadel: E-N kell 9.00 – 19.00 ja R kell 8.00 – 17.00. Broneerimisel öelda kursuse nimetus, millel osalete.

Kursusel osaleja isikuandmete kogumise aluseks on haridus- ja teadusministri määrused 18.09.2013.nr.33 ja 19.06.2015 nr.27. Kool on kohustatud säilitama osaleja isikuandmeid vastavalt Perioodi 2021–2027 Euroopa Liidu ühtekuuluvus- ja siseturvalisuspoliitika fondide rakendamise seadusele 5 aastat.

Kursusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, sest kohtade arv on piiratud. Registreerimine kursusele lõpetatakse 10 tööpäeva enne koolituse algust või õppegrupi täitumisel. Lisainfo koolitusjuhilt tel: 5346 1209 või koolitus@aianduskool.ee Grupi mittetäitumisel jätab Räpina Aianduskool endale õiguse kursuse alguse edasi lükkamiseks.
NB! Alloleva registreerimisvormi täitmise ja edastamisega kinnitate, et olete tutvunud kursuse õppekava ja täienduskoolituse õppekorraldusega.
Registreerumisvormi edastamine ei garanteeri kohta õppegrupis. Kursusehuviliste nimekirja lisamise alus on korrektselt täidetud registreerimisvorm ja kuulumine sihtgruppi. Konkursi tekkimise korral otsustatakse õppegruppi pääsemine “Põhjenduse” lahtris oleva motivatsioonikirjelduse põhjal. Koolitusjuht võtab teiega enne kursuse algust e-posti teel ühendust!

detsember 6