Püsikud – kasvatamine, paljundamine ja hooldus

august 21 - oktoober 2

Koht: Räpina Aianduskool, Aianduse 6, Räpina
Aeg: 21.08. – 02.10.2024 Koolituspäevad on K, 21.08., K, 11.09. ja K, 02.10.
Maht: 24 ak tundi
Hind: 150 €
Koolitaja: Merike Aomets, Räpina Aianduskooli kutseõpetaja.

Sihtrühm: Aiandusalase alushariduseta aiandus valdkonnas töötavad isikud, väikeaiapidajad isiklikuks tarbeks. Koolituse alustamise nõuded: algteadmised roht- ja puittaimedest.

• tunneb haljastuses kasutatud püsilillede ja kõrreliste liike, kirjeldab nende omadusi ning nõudeid kasvukohale,
• valib püsililli ja kõrrelisi erinevatesse kasvukohtadesse taimede nõuetest lähtuvalt,
• paljundab ja noorendab püsililli ning kõrrelisi,
• hooldab püsilillede ja kõrreliste peenraid,
• kasutab töös erinevaid infoallikaid, materjale, tööriistu ja vahendeid, sh IKT-vahendeid ning hindab info usaldusväärsust,
• töötab ennast ja keskkonda säästvalt.

A: Auditoorne õpe (8 h)
• püsilillede ja kõrreliste nõuded kasvukohale, haljastuses kasutatavate püsilillede ja kõrreliste sortiment, nende omadused ja nõuded kasvukohale (4 h)
• püsilillede ja kõrreliste paljundamine ning noorendamine; paljundamisel, kasvatamisel ning hooldamisel kasutatavad vahendid, tööriistad ja materjalid (4 h)
B: Praktiline õpe (16 h)
• õppekäigud Räpina Aianduskooli kollektsioonaeda (3 h)
• püsilillede ja kõrreliste paljundamine ja noorendamine; kasutatavad vahendid, tööriistad ja materjalid; tööohutus (13 h)

NB! Alloleva registreerimisvormi täitmise ja edastamisega kinnitate, et olete tutvunud kursuse õppekava ja täienduskoolituse õppekorraldusega, sh olete teadlik, et vastavalt õppekorralduse punktidele 1.7.3 ja 1.7.5 säilib kursusele kohale ilmumata jätmise ja katkestamise korral täiemahuline koolitusarve tasumise kohustus.

Kursusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, sest kohtade arv on piiratud. Registreerimine kursusele lõpetatakse 5 tööpäeva enne koolituse algust või õppegrupi täitumisel. Lisainfo koolitusjuhilt. Räpina Aianduskoolil on õigus õppegrupi mittetäitumise korral toimumise aega edasi lükata või koolitus ära jätta.
Registreerumisvormi edastamine ei garanteeri kohta õppegrupis. Kursusehuviliste nimekirja lisamise alus on korrektselt täidetud registreerimisvorm. Koolitusjuht võtab teiega enne kursuse algust veel ühendust. Õppegrupi moodustab komisjon avalduste laekumise järjekorras! Andmed arve koostamiseks edastatakse raamatupidamisse peale seda, kui miinimumhulk huvilisi on registreerunud ja on kindel kursuse toimumine.

august 21