Piirdeaedade ehitamine

oktoober 7 - detsember 6

Koht: Räpina Aianduskool,   Aianduse 6, Räpina
Aeg: Kinnitatakse õppegrupi komplekteerumisel. Kõikide registreerunutega võetakse siis e-posti teel ühendust.
Maht: 16 ak tundi (kaks õppepäeva)
Hind: 150€
Õppejõud: Marko Laanes, Räpina Aianduskooli kutseõpetaja
Koolitusjuht: Elina Oeselg, 56 671 936, elina.oeselg@aianduskool.ee

Sihtgrupp: Haljastusettevõtetes töötavad inimesed, aiarajamisteenust pakkuvad väikeettevõtjad, maastikuehitajad, erahuviga isikud.
Koolituse alustamise nõuded: Vajalikud on algteadmised aiandusest, maastikuehitusest ja joonestamisest.

• Loeb piirdeaia ehitusjoonist, arvestab materjalikulu.
  • Järgib tööde tehnoloogilist järjekorda piirdeaedade ehitamisel.
  • Eristab erinevaid kinnitus- ja abivahendeid.
  • Käsitseb mehhaanilisi ja elektrilisi käsitööriistu ohutult ja ergonoomiliselt.
  • Töötab ennast ja keskkonda säästvalt.

Teoreetiline ja praktiline auditoorne õpe on omavahel tihedalt seotud, üks õppemeetod muutub sujuvalt teiseks.

Auditoorse töö põhiteemad

• Piirdeaiad haljasalal.
  • Piirdeaedade ehitusmaterjalid. Materjali kättesaadavus ja kvaliteet. Materjali omadused ja eripära. Materjali töötlus ja töövõtted.
  • Piirdeaedade ehitamine
    • Joonised ja eskiisid. Puidulõikepingid ja puidumasinaid ning nende seadistamine. Toodete kvaliteedinõuded. Toorikute töötlemise põhimõtted. Erinevaid piirdeaiad: lippaed, metallaed, võrkpiire.
  • Ohutusnõuded ja tööergonoomika

Praktilise töö lühikirjeldus

• Tööjooniste lugemine; materjalide tundmine; materjalide töötlemine
  • Materjalikulu arvestamine vastavalt tööülesandele
  • Koostejoonise lugemine kasutades erinevaid mõõte- ja märkimisvahendeid
  • Baaspinna valimine vastavalt tööoperatsioonidele
  • Lõikeinstrumendi valimine vastavalt sooritatavale tööoperatsioonile
  • Puitühenduste valmistamine järgides tööde tehnoloogilist järjekorda
  • Piirdeaiapostide paigaldamine
  • Lippaia/metallpiirde/võrkaia paigaldamine

NB! Alloleva registreerimisvormi täitmise ja edastamisega kinnitate, et olete tutvunud kursuse õppekava ja täienduskoolituse õppekorraldusega, sh olete teadlik, et vastavalt õppekorralduse punktidele 1.7.3 ja 1.7.5 säilib kursusele kohale ilmumata jätmise ja katkestamise korral täiemahuline koolitusarve tasumise kohustus.

Kursusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, sest kohtade arv on piiratud. Registreerimine kursusele lõpetatakse 5 tööpäeva enne koolituse algust või õppegrupi täitumisel. Lisainfo koolitusjuhilt. Räpina Aianduskoolil on õigus õppegrupi mittetäitumise korral toimumise aega edasi lükata või koolitus ära jätta.
Registreerumisvormi edastamine ei garanteeri kohta õppegrupis. Kursusehuviliste nimekirja lisamise alus on korrektselt täidetud registreerimisvorm. Koolitusjuht võtab teiega enne kursuse algust veel ühendust. Õppegrupi moodustab komisjon avalduste laekumise järjekorras! Andmed arve koostamiseks edastatakse raamatupidamisse peale seda, kui miinimumhulk huvilisi on registreerunud ja on kindel kursuse toimumine.

Algus:
Lõpp: