Mahetootmise edendamine: Jätkusuutlikud praktikad ja innovatsioonid

august 12 - november 30

Koht: Räpina Aianduskool, Aianduse 6, Räpina
Aeg: sügis 2024
Maht: 52 ak h (48 kontakttundi), 1,5 EKAP
Hind: Osalejale tasuta, rahastatakse Euroopa Liidu taasterahastu NextGenerationEU vahenditest “Roheoskused ettevõtete rohepöörde toetamiseks” meetme raames haridus- ja teadusministri 09.05.2024 käskkirja nr 1.1-2/24/119 alusel.
Koolitaja: Kaarel Pent, Eesti Maaülikool, Põllumajandus- ja keskkonnainstituut nooremteadur, põllumajandusettevõtja.

• Põllumajandustootjad ja aiapidajad, kes soovivad üle minna mahetootmisele või parandada oma praeguseid mahetootmispraktikaid.
  • Põllumajandusnõustajad, kes otsivad uusi teadmisi ja oskusi mahetootmise alal.
  • Noortalunikud ja alustavad ettevõtjad põllumajandussektoris, kes soovivad alustada mahetootmisega.
  • Põllumajandus ja aiandus huvilised, kes soovivad laiendada oma teadmisi jätkusuutlikust põllumajandusest.

• Mõistab mahetootmise põhimõtteid ja standardeid ning oskab rakendada jätkusuutlikke põllumajanduspraktikaid.
  • Kavandab ja juhib mahetootmist, sealhulgas mulla viljakuse säilitamist, kahjurite ja haiguste bioloogilist tõrjet ning kultuuride vaheldumist.
  • On teadlik mahetootmise sertifitseerimisprotsessist ja oskab ette valmistada vajalikke dokumente sertifitseerimiseks.
  • Tunneb mahepõllumajanduslike toodete turustamise strateegiaid ja loob lisaväärtust.

A: Auditoorne õpe (28 tundi)

1. Mahetootmise põhimõtted ja standardid.
    1. Sissejuhatus mahetootmisse
    2. Standardid ja sertifitseerimine
  2. Mulla viljakuse säilitamine ja suurendamine mahetootmises.
    1. Mulla bioloogiline aktiivsus
    2. Kompostimine ja mulla tervis
  3. Bioloogiline kahjurite ja haiguste tõrje.
    1. Bioloogilise mitmekesisuse roll kahjurite kontrollis
    2. Looduslike tõrjevahendite kasutamine
  4. Kultuuride vaheldumine ja mitmekesistamine.
    1. Põllukultuuride vaheldumise planeerimine
    2. Agrobiodiversiteedi suurendamise strateegiad

B: Praktiline õpe (12 tundi)

1. Praktilised näited ja harjutused
    1. Mulla viljakuse hindamise meetodid
    2. Kahjurite identifitseerimine ja looduslik tõrje
  2. Külastused ja demod
    1. Mahetootmise talud
    2. Räpina Aianduskooli õppeaed

C: Iseseisev töö (8 tundi)

1. Mahetootmise plaani koostamine
    1. Planeerimine ja eesmärkide seadmine
  2. Sertifitseerimiseks vajalike dokumentide ettevalmistamine
    1. Dokumentide koostamise juhised
  3. Mahepõllumajanduslike toodete turustamiskava loomine
    1. Turuanalüüs ja strateegia väljatöötamine

Majutuse võimalus lisatasu eest kooli õpilaskodus, Nooruse 1, Räpina, kui on kohti. Majutuskoha broneerib soovija ise tel.; 5333 3554, tööpäevadel: E-N kell 9.00 – 19.00 ja R kell 8.00 – 17.00. Broneerimisel öelda kursuse nimetus, millel osalete.

Kursusel osaleja isikuandmete kogumise aluseks on haridus- ja teadusministri määrused 18.09.2013.nr.33 ja 19.06.2015 nr.27. Kool on kohustatud säilitama osaleja isikuandmeid vastavalt Perioodi 2021–2027 Euroopa Liidu ühtekuuluvus- ja siseturvalisuspoliitika fondide rakendamise seadusele 5 aastat.

NB! Alloleva registreerimisvormi täitmise ja edastamisega kinnitate, et olete tutvunud kursuse õppekava ja täienduskoolituse õppekorraldusega, sh olete teadlik, et vastavalt õppekorralduse punktidele 1.7.3 ja 1.7.5 säilib kursusele kohale ilmumata jätmise ja katkestamise korral täiemahuline koolituskoha maksumuse kompenseerimise kohustus.
Kursusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, sest kohtade arv on piiratud. Registreerimine kursusele lõpetatakse 10 tööpäeva enne koolituse algust või õppegrupi täitumisel. Lisainfo koolitusjuhilt tel: 5346 1209 või koolitus@aianduskool.ee Grupi mittetäitumisel jätab Räpina Aianduskool endale õiguse kursuse alguse edasi lükkamiseks.
Registreerumisvormi edastamine ei garanteeri kohta õppegrupis. Kursusehuviliste nimekirja lisamise alus on korrektselt täidetud registreerimisvorm ja kuulumine sihtgruppi. Konkursi tekkimise korral otsustatakse õppegruppi pääsemine “Põhjenduse” lahtris oleva motivatsioonikirjelduse põhjal. Koolitusjuht võtab teiega enne kursuse algust e-posti teel ühendust!

august 12